LUMEA PRICHINDEILOR
LUMEA PRICHINDEILOR
LUMEA PRICHINDEILOR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

LUMEA PRICHINDEILOR

O LUME IN CARE ESTE PRETUITA INTELEGEREA , IUBIREA SI PRIETENIA
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Subiecte similare
    Conectare
    Utilizator:
    Parola:
    Conectare automată: 
    :: Mi-am uitat parola
    Ultimele subiecte
    »  Manichiura 2010: trenduri coloristice
    Cum îţi faci manichiură  T7241Mar Dec 13, 2011 9:32 pm Scris de laura

    » Rochii de seara
    Cum îţi faci manichiură  T7241Lun Noi 14, 2011 1:50 am Scris de nicoletadina

    » Rochii inedite
    Cum îţi faci manichiură  T7241Lun Noi 14, 2011 1:49 am Scris de nicoletadina

    » Tot ce trebuie sa sti despre unghii
    Cum îţi faci manichiură  T7241Lun Noi 14, 2011 1:46 am Scris de nicoletadina

    » Cum îţi faci manichiură
    Cum îţi faci manichiură  T7241Lun Noi 14, 2011 1:46 am Scris de nicoletadina

    » Iti plac bijuuri hademade? Le confectionezi?
    Cum îţi faci manichiură  T7241Vin Noi 11, 2011 2:03 am Scris de nicoletadina

    » Imi place culoarea gri? Tie?
    Cum îţi faci manichiură  T7241Sam Noi 05, 2011 2:27 pm Scris de nicoletadina

    » Tinuta la servici
    Cum îţi faci manichiură  T7241Sam Noi 05, 2011 2:25 pm Scris de nicoletadina

    » Moduri originale de a purta o esarfa
    Cum îţi faci manichiură  T7241Dum Oct 30, 2011 10:19 pm Scris de nicoletadina

    » Machiaj de primavara
    Cum îţi faci manichiură  T7241Dum Oct 30, 2011 10:19 pm Scris de nicoletadina

    » Ce fel de bijuterii purtati?
    Cum îţi faci manichiură  T7241Dum Oct 30, 2011 10:18 pm Scris de nicoletadina

    » Stop caderiii parului
    Cum îţi faci manichiură  T7241Dum Oct 30, 2011 10:17 pm Scris de nicoletadina

    » Retete homemade pentru un par stralucitor
    Cum îţi faci manichiură  T7241Dum Oct 30, 2011 10:17 pm Scris de nicoletadina

    » Povesti si amintiri din vacantele noastre
    Cum îţi faci manichiură  T7241Sam Iul 02, 2011 4:52 am Scris de roxana

    » Concurs margele
    Cum îţi faci manichiură  T7241Lun Iun 27, 2011 11:35 pm Scris de mamica_de_elina

    Top postatori
    nicoletadina
    Cum îţi faci manichiură  I_vote_lcapCum îţi faci manichiură  I_voting_barCum îţi faci manichiură  I_vote_rcap 
    roxana
    Cum îţi faci manichiură  I_vote_lcapCum îţi faci manichiură  I_voting_barCum îţi faci manichiură  I_vote_rcap 
    Alexandra
    Cum îţi faci manichiură  I_vote_lcapCum îţi faci manichiură  I_voting_barCum îţi faci manichiură  I_vote_rcap 
    Lica.Irina
    Cum îţi faci manichiură  I_vote_lcapCum îţi faci manichiură  I_voting_barCum îţi faci manichiură  I_vote_rcap 
    mamica_de_elina
    Cum îţi faci manichiură  I_vote_lcapCum îţi faci manichiură  I_voting_barCum îţi faci manichiură  I_vote_rcap 
    flory
    Cum îţi faci manichiură  I_vote_lcapCum îţi faci manichiură  I_voting_barCum îţi faci manichiură  I_vote_rcap 
    rahela
    Cum îţi faci manichiură  I_vote_lcapCum îţi faci manichiură  I_voting_barCum îţi faci manichiură  I_vote_rcap 
    AlinaBubulina
    Cum îţi faci manichiură  I_vote_lcapCum îţi faci manichiură  I_voting_barCum îţi faci manichiură  I_vote_rcap 
    laura
    Cum îţi faci manichiură  I_vote_lcapCum îţi faci manichiură  I_voting_barCum îţi faci manichiură  I_vote_rcap 
    raluca
    Cum îţi faci manichiură  I_vote_lcapCum îţi faci manichiură  I_voting_barCum îţi faci manichiură  I_vote_rcap 
    Cine este conectat?
    În total sunt 2 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 2 Vizitatori

    Nici unul

    Recordul de utilizatori conectați a fost de 334, Vin Dec 31, 2010 6:59 am

     

     Cum îţi faci manichiură

    In jos 
    5 participanți
    AutorMesaj
    nicoletadina
    Mamica Top Poster
    Mamica Top Poster
    nicoletadina


    Localizare : Bucuresti

    Cum îţi faci manichiură  Empty
    MesajSubiect: Cum îţi faci manichiură    Cum îţi faci manichiură  T7241Vin Oct 22, 2010 11:59 pm

    Cum îţi faci manichiură


    Măcar o dată pe săptămână mâinile tale merită un tratament special. Şi dacă nu ai timp sau resursele financiare necesare ca să mergi la un salon, poţi să faci asta şi acasă, cu produse pe care le găseşti în bucătărie! Nu e greu deloc şi e tare reconfortant. Merită să încerci!



    Mai întâi de toate, creează-ţi un spaţiul prielnic: o măsuţă în faţa ferestrei larg deschise, ori trage draperiile, aprinde două-trei lumânări şi câteva beţişoare parfumate cu aroma ta preferată.



    Aşază lângă un prosop curat şi pufos, kit-ul pentru manichiură, un recipient cu apă călduţă şi produsele necesare pentru momente de răsfăţ pe cinste!


    Fă-ţi preparatele singură


    Începi ritualul Spa cu un scrub straşnic. Pentru asta ai nevoie de două linguri de sare de mare grunjoasă, şase linguri de cafea măcinată şi două linguriţe de ulei de masaj (poţi să foloseşti şi ulei de măsline!). Amestecă toate ingredientele, după care răsfaţă-ţi degetele, palmele, încheietura mâinii cu mixul abraziv.



    Poţi purta pe mâna liberă o mănuşă pentru exfoliere.



    Pasul doi presupune o examinare atentă a unghiilor şi modelarea acestora după bunul plac. Pileşte-le în forma dorită, împinge cuticulele cu grijă (e mult mai indicat decât să le tai!) şi conferă-le luciu cu o pilă specială.



    Scufundă-ţi din nou mâinile în apa revigorantă, după care e vremea pentru răsfăţul suprem! Într-un bol, pregăteşte în prealabil o cremă din pulpă proaspăt pasată de avocado. Acesta conţine vitaminele A,D, E şi B, deci este o sursă naturală eficientă de hidratare.



    Masează energic, cu mişcări ample, circulare. Nu îţi neglija buricele degetelor şi palmele. La final, degresează-ţi mâinile cu un mix fresh din suc de mere, castravete şi lămâie. Dacă vrei, aplică pe unghii un lac incolor, pentru strălucire.



    Şi un strop de magie aromată: picură pe încheietura mâinii puţin din parfumul tău preferat!


    .

    Sursa: Cum îţi faci manichiură Spa la tine acasă : Modă si frumuseţe : Unica
    Sus In jos
    roxana
    Admin
    Admin
    roxana


    Localizare : Constanta

    Cum îţi faci manichiură  Empty
    MesajSubiect: Re: Cum îţi faci manichiură    Cum îţi faci manichiură  T7241Lun Oct 25, 2010 2:13 pm

    super nico de am avea si timp mai mult ...da am sancerc sami fac Cum îţi faci manichiură  172918
    Sus In jos
    nicoletadina
    Mamica Top Poster
    Mamica Top Poster
    nicoletadina


    Localizare : Bucuresti

    Cum îţi faci manichiură  Empty
    MesajSubiect: Re: Cum îţi faci manichiură    Cum îţi faci manichiură  T7241Mar Oct 26, 2010 8:48 pm

    ok roxy bafta
    Sus In jos
    Alexandra
    Admin
    Admin
    Alexandra



    Cum îţi faci manichiură  Empty
    MesajSubiect: Re: Cum îţi faci manichiură    Cum îţi faci manichiură  T7241Vin Feb 25, 2011 12:42 am

    vai eu ce unghii naspa am...
    mi-ai zis tu Nico, dar nu am crezut....
    mi-e si rusine sa le vada cineva
    Sus In jos
    https://lumea-prichindeilor.forumgratuit.ro
    Lica.Irina
    Mamica v.i.p
    Mamica v.i.p
    Lica.Irina


    Localizare : Pitesti

    Cum îţi faci manichiură  Empty
    MesajSubiect: Re: Cum îţi faci manichiură    Cum îţi faci manichiură  T7241Vin Feb 25, 2011 6:58 pm

    am grija de unghiile mele atat cat imi permite timpul si buzunarul.
    Sus In jos
    nicoletadina
    Mamica Top Poster
    Mamica Top Poster
    nicoletadina


    Localizare : Bucuresti

    Cum îţi faci manichiură  Empty
    MesajSubiect: Re: Cum îţi faci manichiură    Cum îţi faci manichiură  T7241Sam Feb 26, 2011 3:03 pm

    a treaba cu gelul pe unghii ale? ce ssa ti fac acuma? o sa si revina ele ai grija
    Sus In jos
    mamica_de_elina
    Moderator
    Moderator
    mamica_de_elina


    Localizare : Mioveni

    Cum îţi faci manichiură  Empty
    MesajSubiect: Re: Cum îţi faci manichiură    Cum îţi faci manichiură  T7241Sam Feb 26, 2011 10:50 pm

    Eu nu mai am manichiura,s-au dus unghiile mele de tot,nu stiu de unde o sa mai tai din ele,mi se rup zilnic la serviciu,am carnea crapata pe langa degete,vai manutele mele. tigara
    Sus In jos
    http://www.marinloredana.blogspot.com/
    Alexandra
    Admin
    Admin
    Alexandra



    Cum îţi faci manichiură  Empty
    MesajSubiect: Re: Cum îţi faci manichiură    Cum îţi faci manichiură  T7241Sam Feb 26, 2011 11:56 pm

    Da Nico...de la gel....
    acum incep sa-si revina, adica mai am doar jumatate unghia distrusa...
    mi-am cumparat un intaritor natural de la lifecare care e foarte bun, cred ca merita cumparat...
    Asa ca fetelor, daca va indurati, ar merita incercat...intareste destul de bine unghiile
    Sus In jos
    https://lumea-prichindeilor.forumgratuit.ro
    roxana
    Admin
    Admin
    roxana


    Localizare : Constanta

    Cum îţi faci manichiură  Empty
    MesajSubiect: Re: Cum îţi faci manichiură    Cum îţi faci manichiură  T7241Mar Mar 08, 2011 9:06 pm

    sa stii ca depinde si unde le pui si sa nu le dai jos singurica...cu dintii sau tragand de ele..ca le faci si mai varza...dar oricum iti mananca unghia dar sunt si belea
    Sus In jos
    nicoletadina
    Mamica Top Poster
    Mamica Top Poster
    nicoletadina


    Localizare : Bucuresti

    Cum îţi faci manichiură  Empty
    MesajSubiect: Re: Cum îţi faci manichiură    Cum îţi faci manichiură  T7241Dum Mar 20, 2011 1:59 pm

    bafta ale pusy
    Sus In jos
    Alexandra
    Admin
    Admin
    Alexandra



    Cum îţi faci manichiură  Empty
    MesajSubiect: Re: Cum îţi faci manichiură    Cum îţi faci manichiură  T7241Joi Apr 28, 2011 8:01 pm

    Eu l-am dat jos la salon..dar a fost jale...
    intradevar arata bine prima saptamana dupa ce l-ai pus, ca dupa ce incepe sa creasca unghia ara destul de urat (parerea mea)

    Am auzit ac a aparut acum un lac cu gel care tine mult, dar trebuie lampa UV sa-l usti...nu stiu ala daca afecteaza unghia sau nu dar nu mai fac experimente ha ha
    Sus In jos
    https://lumea-prichindeilor.forumgratuit.ro
    mamica_de_elina
    Moderator
    Moderator
    mamica_de_elina


    Localizare : Mioveni

    Cum îţi faci manichiură  Empty
    MesajSubiect: Re: Cum îţi faci manichiură    Cum îţi faci manichiură  T7241Joi Apr 28, 2011 10:36 pm

    Astazi am aflat ca cuticula nu trebuie taiata...
    Apa emolienta se aplica pe conturul fiecarei unghii, dupa care cu ajutorul unui bastonas ptr. manichiura se inlatura cuticula.Incheie prin aplicarea unui ulei ptr. cuticule efectuand un masaj usor.Asta e tot si astfel eviti sa infectezi cuticula.
    Sus In jos
    http://www.marinloredana.blogspot.com/
    roxana
    Admin
    Admin
    roxana


    Localizare : Constanta

    Cum îţi faci manichiură  Empty
    MesajSubiect: Re: Cum îţi faci manichiură    Cum îţi faci manichiură  T7241Vin Apr 29, 2011 2:31 pm

    da asa cica cuticula nu trebe taiata...da ale e o experienta neplacuta
    Sus In jos
    Lica.Irina
    Mamica v.i.p
    Mamica v.i.p
    Lica.Irina


    Localizare : Pitesti

    Cum îţi faci manichiură  Empty
    MesajSubiect: Re: Cum îţi faci manichiură    Cum îţi faci manichiură  T7241Vin Apr 29, 2011 9:43 pm

    daca nu o indepartam, nu se vede urata?
    Sus In jos
    nicoletadina
    Mamica Top Poster
    Mamica Top Poster
    nicoletadina


    Localizare : Bucuresti

    Cum îţi faci manichiură  Empty
    MesajSubiect: Re: Cum îţi faci manichiură    Cum îţi faci manichiură  T7241Sam Apr 30, 2011 1:25 pm

    nasol ale acum rabdare sa ai
    Sus In jos
    Lica.Irina
    Mamica v.i.p
    Mamica v.i.p
    Lica.Irina


    Localizare : Pitesti

    Cum îţi faci manichiură  Empty
    MesajSubiect: Re: Cum îţi faci manichiură    Cum îţi faci manichiură  T7241Sam Apr 30, 2011 7:19 pm

    am patit-o si eu la pedichiura, dar tot le tai ca nu-mi plac netaiate.
    Sus In jos
    Alexandra
    Admin
    Admin
    Alexandra



    Cum îţi faci manichiură  Empty
    MesajSubiect: Re: Cum îţi faci manichiură    Cum îţi faci manichiură  T7241Sam Apr 30, 2011 8:25 pm

    Nu trebuie taiate sotul meu si-a taiat o data cuticulele (va dat seama cat de groase sunt la barbatii care muncerc cu adevarat...) si i s-a infectat urat de tot...
    Sus In jos
    https://lumea-prichindeilor.forumgratuit.ro
    Lica.Irina
    Mamica v.i.p
    Mamica v.i.p
    Lica.Irina


    Localizare : Pitesti

    Cum îţi faci manichiură  Empty
    MesajSubiect: Re: Cum îţi faci manichiură    Cum îţi faci manichiură  T7241Dum Mai 01, 2011 11:15 pm

    pai si ce le facem ca se vad tare urate. mie imi cresc si mari si ''naspa''.
    Sus In jos
    nicoletadina
    Mamica Top Poster
    Mamica Top Poster
    nicoletadina


    Localizare : Bucuresti

    Cum îţi faci manichiură  Empty
    MesajSubiect: Re: Cum îţi faci manichiură    Cum îţi faci manichiură  T7241Mier Mai 11, 2011 7:40 pm

    si eu le tai cam greu deja astept sa merg la manichiura
    Sus In jos
    Alexandra
    Admin
    Admin
    Alexandra



    Cum îţi faci manichiură  Empty
    MesajSubiect: Re: Cum îţi faci manichiură    Cum îţi faci manichiură  T7241Mier Mai 11, 2011 9:46 pm

    eu am fost la manichiura inainte de Paste si mi-a facut doamna o surpriza, mi-a taiat cuticulele, iar acum mi se duce pielea din jurul unghiilor...pff...
    asa ca nu cred ca o sa ma mai duc degraba
    Sus In jos
    https://lumea-prichindeilor.forumgratuit.ro
    Lica.Irina
    Mamica v.i.p
    Mamica v.i.p
    Lica.Irina


    Localizare : Pitesti

    Cum îţi faci manichiură  Empty
    MesajSubiect: Re: Cum îţi faci manichiură    Cum îţi faci manichiură  T7241Joi Mai 12, 2011 2:36 pm

    daca le tai o perioada nu mai poti sta fara sa le tai. eu asa sunt.
    Sus In jos
    nicoletadina
    Mamica Top Poster
    Mamica Top Poster
    nicoletadina


    Localizare : Bucuresti

    Cum îţi faci manichiură  Empty
    MesajSubiect: Re: Cum îţi faci manichiură    Cum îţi faci manichiură  T7241Lun Noi 14, 2011 1:46 am

    mi se rup unghile la greu cred ca trebuie iara sa folosesc gelul cumparat
    Sus In jos
    Continut sponsorizat





    Cum îţi faci manichiură  Empty
    MesajSubiect: Re: Cum îţi faci manichiură    Cum îţi faci manichiură  T7241

    Sus In jos
     
    Cum îţi faci manichiură
    Sus 
    Pagina 1 din 1
     Subiecte similare
    -
    »  Manichiura 2010: trenduri coloristice

    Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
    LUMEA PRICHINDEILOR :: Maini si unghii frumoase!-
    Mergi direct la: