LUMEA PRICHINDEILOR
LUMEA PRICHINDEILOR
LUMEA PRICHINDEILOR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

LUMEA PRICHINDEILOR

O LUME IN CARE ESTE PRETUITA INTELEGEREA , IUBIREA SI PRIETENIA
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automată: 
:: Mi-am uitat parola
Ultimele subiecte
»  Manichiura 2010: trenduri coloristice
Stop caderiii parului T7241Mar Dec 13, 2011 9:32 pm Scris de laura

» Rochii de seara
Stop caderiii parului T7241Lun Noi 14, 2011 1:50 am Scris de nicoletadina

» Rochii inedite
Stop caderiii parului T7241Lun Noi 14, 2011 1:49 am Scris de nicoletadina

» Tot ce trebuie sa sti despre unghii
Stop caderiii parului T7241Lun Noi 14, 2011 1:46 am Scris de nicoletadina

» Cum îţi faci manichiură
Stop caderiii parului T7241Lun Noi 14, 2011 1:46 am Scris de nicoletadina

» Iti plac bijuuri hademade? Le confectionezi?
Stop caderiii parului T7241Vin Noi 11, 2011 2:03 am Scris de nicoletadina

» Imi place culoarea gri? Tie?
Stop caderiii parului T7241Sam Noi 05, 2011 2:27 pm Scris de nicoletadina

» Tinuta la servici
Stop caderiii parului T7241Sam Noi 05, 2011 2:25 pm Scris de nicoletadina

» Moduri originale de a purta o esarfa
Stop caderiii parului T7241Dum Oct 30, 2011 10:19 pm Scris de nicoletadina

» Machiaj de primavara
Stop caderiii parului T7241Dum Oct 30, 2011 10:19 pm Scris de nicoletadina

» Ce fel de bijuterii purtati?
Stop caderiii parului T7241Dum Oct 30, 2011 10:18 pm Scris de nicoletadina

» Stop caderiii parului
Stop caderiii parului T7241Dum Oct 30, 2011 10:17 pm Scris de nicoletadina

» Retete homemade pentru un par stralucitor
Stop caderiii parului T7241Dum Oct 30, 2011 10:17 pm Scris de nicoletadina

» Povesti si amintiri din vacantele noastre
Stop caderiii parului T7241Sam Iul 02, 2011 4:52 am Scris de roxana

» Concurs margele
Stop caderiii parului T7241Lun Iun 27, 2011 11:35 pm Scris de mamica_de_elina

Top postatori
nicoletadina
Stop caderiii parului I_vote_lcapStop caderiii parului I_voting_barStop caderiii parului I_vote_rcap 
roxana
Stop caderiii parului I_vote_lcapStop caderiii parului I_voting_barStop caderiii parului I_vote_rcap 
Alexandra
Stop caderiii parului I_vote_lcapStop caderiii parului I_voting_barStop caderiii parului I_vote_rcap 
Lica.Irina
Stop caderiii parului I_vote_lcapStop caderiii parului I_voting_barStop caderiii parului I_vote_rcap 
mamica_de_elina
Stop caderiii parului I_vote_lcapStop caderiii parului I_voting_barStop caderiii parului I_vote_rcap 
flory
Stop caderiii parului I_vote_lcapStop caderiii parului I_voting_barStop caderiii parului I_vote_rcap 
rahela
Stop caderiii parului I_vote_lcapStop caderiii parului I_voting_barStop caderiii parului I_vote_rcap 
AlinaBubulina
Stop caderiii parului I_vote_lcapStop caderiii parului I_voting_barStop caderiii parului I_vote_rcap 
laura
Stop caderiii parului I_vote_lcapStop caderiii parului I_voting_barStop caderiii parului I_vote_rcap 
raluca
Stop caderiii parului I_vote_lcapStop caderiii parului I_voting_barStop caderiii parului I_vote_rcap 
Cine este conectat?
În total sunt 4 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 4 Vizitatori

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 334, Vin Dec 31, 2010 6:59 am

 

 Stop caderiii parului

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
mamica_de_elina
Moderator
Moderator
mamica_de_elina


Localizare : Mioveni

Stop caderiii parului Empty
MesajSubiect: Stop caderiii parului   Stop caderiii parului T7241Sam Apr 16, 2011 8:09 pm

Eu de cand m-am intors la serviciu imi cade parul foarte rau.Am cautat retete impotriva caderii si m-am gandit sa va arat si voua.


Cantitatile indicate in reteta sunt pentru un par mediu. In cazul in care aveti parul mai lung sau mai scurt, adaugati sau reduceti din cantitati. Pentru parul mediu sunt necesare: 6 linguri ulei masline, 5 linguri ulei ricin, 3-4 linguri vitamina A uleioasa, 4 fiole vitamina C si un galbenus de ou. Toate acestea (cu exceptia uleiului de masline si oului) se gasesc in farmacii. Reteta este impotriva caderii parului, regenerandu-l si vitaminizand firul de par.

Mod de aplicare: inainte de baie se uda parul foarte bine, se sterge si se maseaza cu aceasta compozitie, insistandu-se 2-3 minute la varfuri. Apoi se strange parul si se acopera cu ceva (casca sau prosop), lasand solutia sa patrunda timp de 30 - 60 de minute. Apoi se clateste si se spala parul in mod normal. Compozitia se aplica la fiecare spalare timp de cel putin o luna, pentru a se vedea efectele ei. Mult succes!
Sus In jos
http://www.marinloredana.blogspot.com/
nicoletadina
Mamica Top Poster
Mamica Top Poster
nicoletadina


Localizare : Bucuresti

Stop caderiii parului Empty
MesajSubiect: Re: Stop caderiii parului   Stop caderiii parului T7241Dum Apr 17, 2011 1:10 pm

interesant lori
Sus In jos
roxana
Admin
Admin
roxana


Localizare : Constanta

Stop caderiii parului Empty
MesajSubiect: Re: Stop caderiii parului   Stop caderiii parului T7241Lun Apr 18, 2011 3:34 am

Tratamente pentru par
In primul rand , produsele pe care le folosesti trebuie sa fie de buna calitate si nu uita de importanta periajului, foloseste o perie potrivita si din punctul de vedere al materialului din care este confectionata cat si in functie de tipul tau de par.
Apoi poti sa alegi, in functie de ce ai mai la indemana, sau care ti se pare mai usor, unul din urmatoarele tratamente naturale.

Tratament cu ulei de ricin

In ce consta? Pai trebuie sa mergi la farmacie sa ceri ulei de ricin si cateva fiole de vitamina A, pe langa mai ai nevoie de un galbenus de ou sau doua, in functie de lungimea parului tau. Le amesteci pe toate si le aplici pe par incepand de la radacina, dupa ce ai aplica compozitia obtinuta acopera-ti capul cu o casca de baie, sau daca nu ai cu o punga curata. Trebuie sa stai minim 15 minute cu acest tratament, dupa te speli si daca doresti poti sa aplici balsam insa nu cred ca va mai fi nevoie deoarece parul tau va fi indeajuns de hidratat.

Tratament cu rozmarin

Cumpara de la plafar frunze de rozmarin, fierbe-le iar dupa asteapta pana se raceste si strecoara apa, pune-o intr-o stica cu pulverizator si in fiecare dimineata, chiar si seara aplica pe par din lichidul obtinut.

Frunzele de nuc

( nu va spun cate frunze de nuc am cules pentru sotie )
Fierbe frunze de nuc si apa pe care o obtii foloseste-o pentru a te spala pe cap. Rezultatele se vor vedea dupa 5-6 spalari, vei observa ca parul tau va fi mai matasos, stralucitor si nici nu va mai cadea.

Ulei de masiline

Timp de o saptamana maseaza-ti capul in fiecare seara cu ulei de masline, ar fi de preferat sa-l lasi sa actioneze pana dimineata, insa daca nu vei putea sa dormi pentru ca dimineata te trezesti foarte de dimineata si nu ai timp sa-ti faci baie pe cap cauta sa-l tii cat de mult poti, minim 2 ore. Dupa o saptamana vei observa cum se va reduce caderea parului tau si totodata aspectul parului tau va fi altul.

Urzici

Fa un amestec din urzici si 2 linguri de otet de mere si pune-le impreuna cu 500 ml apa sa fiarba timp de 30 de minute. Cu amestecul obtinut maseaza-ti pielea capului timp de o saptamana. Ai grija insa sa pastrezi la rece amestecul obtinut.
Sus In jos
Lica.Irina
Mamica v.i.p
Mamica v.i.p
Lica.Irina


Localizare : Pitesti

Stop caderiii parului Empty
MesajSubiect: Re: Stop caderiii parului   Stop caderiii parului T7241Lun Apr 18, 2011 5:28 pm

lori, iti cade parul la servici din cauza neoanelor de acolo, dar si din cauza stresului. cand ma gandesc ca mai am si eu doua luni si revin... asa imi cadea si mie parul cand lucram acolo. cand voi reveni, daca voi avea probleme, voi tine cont de reteta ta. sunt ingrediente care se gasesc usor.
Sus In jos
nicoletadina
Mamica Top Poster
Mamica Top Poster
nicoletadina


Localizare : Bucuresti

Stop caderiii parului Empty
MesajSubiect: Re: Stop caderiii parului   Stop caderiii parului T7241Lun Mai 09, 2011 5:25 pm

dar nu purtati nimic pe cap irina?
Sus In jos
Lica.Irina
Mamica v.i.p
Mamica v.i.p
Lica.Irina


Localizare : Pitesti

Stop caderiii parului Empty
MesajSubiect: Re: Stop caderiii parului   Stop caderiii parului T7241Lun Mai 09, 2011 7:38 pm

nu, nico. nu purtam decat halat.
Sus In jos
nicoletadina
Mamica Top Poster
Mamica Top Poster
nicoletadina


Localizare : Bucuresti

Stop caderiii parului Empty
MesajSubiect: Re: Stop caderiii parului   Stop caderiii parului T7241Dum Oct 30, 2011 10:17 pm

bun si ala pusy
Sus In jos
Continut sponsorizat





Stop caderiii parului Empty
MesajSubiect: Re: Stop caderiii parului   Stop caderiii parului T7241

Sus In jos
 
Stop caderiii parului
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
LUMEA PRICHINDEILOR :: Un par minunat-
Mergi direct la: