LUMEA PRICHINDEILOR
LUMEA PRICHINDEILOR
LUMEA PRICHINDEILOR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

LUMEA PRICHINDEILOR

O LUME IN CARE ESTE PRETUITA INTELEGEREA , IUBIREA SI PRIETENIA
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automată: 
:: Mi-am uitat parola
Ultimele subiecte
»  Manichiura 2010: trenduri coloristice
Retete homemade pentru un par stralucitor T7241Mar Dec 13, 2011 9:32 pm Scris de laura

» Rochii de seara
Retete homemade pentru un par stralucitor T7241Lun Noi 14, 2011 1:50 am Scris de nicoletadina

» Rochii inedite
Retete homemade pentru un par stralucitor T7241Lun Noi 14, 2011 1:49 am Scris de nicoletadina

» Tot ce trebuie sa sti despre unghii
Retete homemade pentru un par stralucitor T7241Lun Noi 14, 2011 1:46 am Scris de nicoletadina

» Cum îţi faci manichiură
Retete homemade pentru un par stralucitor T7241Lun Noi 14, 2011 1:46 am Scris de nicoletadina

» Iti plac bijuuri hademade? Le confectionezi?
Retete homemade pentru un par stralucitor T7241Vin Noi 11, 2011 2:03 am Scris de nicoletadina

» Imi place culoarea gri? Tie?
Retete homemade pentru un par stralucitor T7241Sam Noi 05, 2011 2:27 pm Scris de nicoletadina

» Tinuta la servici
Retete homemade pentru un par stralucitor T7241Sam Noi 05, 2011 2:25 pm Scris de nicoletadina

» Moduri originale de a purta o esarfa
Retete homemade pentru un par stralucitor T7241Dum Oct 30, 2011 10:19 pm Scris de nicoletadina

» Machiaj de primavara
Retete homemade pentru un par stralucitor T7241Dum Oct 30, 2011 10:19 pm Scris de nicoletadina

» Ce fel de bijuterii purtati?
Retete homemade pentru un par stralucitor T7241Dum Oct 30, 2011 10:18 pm Scris de nicoletadina

» Stop caderiii parului
Retete homemade pentru un par stralucitor T7241Dum Oct 30, 2011 10:17 pm Scris de nicoletadina

» Retete homemade pentru un par stralucitor
Retete homemade pentru un par stralucitor T7241Dum Oct 30, 2011 10:17 pm Scris de nicoletadina

» Povesti si amintiri din vacantele noastre
Retete homemade pentru un par stralucitor T7241Sam Iul 02, 2011 4:52 am Scris de roxana

» Concurs margele
Retete homemade pentru un par stralucitor T7241Lun Iun 27, 2011 11:35 pm Scris de mamica_de_elina

Top postatori
nicoletadina
Retete homemade pentru un par stralucitor I_vote_lcapRetete homemade pentru un par stralucitor I_voting_barRetete homemade pentru un par stralucitor I_vote_rcap 
roxana
Retete homemade pentru un par stralucitor I_vote_lcapRetete homemade pentru un par stralucitor I_voting_barRetete homemade pentru un par stralucitor I_vote_rcap 
Alexandra
Retete homemade pentru un par stralucitor I_vote_lcapRetete homemade pentru un par stralucitor I_voting_barRetete homemade pentru un par stralucitor I_vote_rcap 
Lica.Irina
Retete homemade pentru un par stralucitor I_vote_lcapRetete homemade pentru un par stralucitor I_voting_barRetete homemade pentru un par stralucitor I_vote_rcap 
mamica_de_elina
Retete homemade pentru un par stralucitor I_vote_lcapRetete homemade pentru un par stralucitor I_voting_barRetete homemade pentru un par stralucitor I_vote_rcap 
flory
Retete homemade pentru un par stralucitor I_vote_lcapRetete homemade pentru un par stralucitor I_voting_barRetete homemade pentru un par stralucitor I_vote_rcap 
rahela
Retete homemade pentru un par stralucitor I_vote_lcapRetete homemade pentru un par stralucitor I_voting_barRetete homemade pentru un par stralucitor I_vote_rcap 
AlinaBubulina
Retete homemade pentru un par stralucitor I_vote_lcapRetete homemade pentru un par stralucitor I_voting_barRetete homemade pentru un par stralucitor I_vote_rcap 
laura
Retete homemade pentru un par stralucitor I_vote_lcapRetete homemade pentru un par stralucitor I_voting_barRetete homemade pentru un par stralucitor I_vote_rcap 
raluca
Retete homemade pentru un par stralucitor I_vote_lcapRetete homemade pentru un par stralucitor I_voting_barRetete homemade pentru un par stralucitor I_vote_rcap 
Cine este conectat?
În total sunt 1 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 1 Vizitator

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 334, Vin Dec 31, 2010 6:59 am

 

 Retete homemade pentru un par stralucitor

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
mamica_de_elina
Moderator
Moderator
mamica_de_elina


Localizare : Mioveni

Retete homemade pentru un par stralucitor Empty
MesajSubiect: Retete homemade pentru un par stralucitor   Retete homemade pentru un par stralucitor T7241Lun Apr 11, 2011 2:52 pm

Cosmetica

Una dintre cele mai bune metode pentru a te aranja este sa-ti faci parul stralucitor si lucios. Vestea buna este ca exista diferite optiuni pe care le poti incerca, iar multe dintre ele presupun remedii pregatite acasa, care, cu siguranta, se gasesc in dulapul tau din bucatarie.
Parul lipsit de stralucire necesita tratamentele potrivite

Iata cateva metode pe care le poti incerca pentru a obtine parul stralucitor pe care ti-l doresti, folosind remedii facute acasa:
Reteta homemade pentru par: maioneza

Maioneza cremoasa este un remediu ideal pentru parul lipsit de stralucire, tern. Spala-ti parul, clateste-l bine, apoi aplica maioneza. Infasoara parul intr-o punga de plastic transparenta sau intr-o casca de dus si stai asa 30 de minute. Dupa aceea, clateste-l bine cu apa calduta. Repeta procedeul o data pe saptamana.

O alta optiune ar fi sa amesteci un avocado facut piure cu doua cani de maioneza. Aplica compozitia pe par dupa metoda mentionata mai sus.
Parul stralucitor si cafeaua

reteta pentru par cu cafea

Pregateste o cana de cafea tare si asteapta 30 de minute pana se raceste. Toarna cafeaua pe parul curat, acopera-l cu o casca de dus si lasa-l asa 20 de minute. Clateste-l cu apa rece si usuca-l.
Avocado

tratament cu avocado

Reteta homemade: zdrobeste un avocado copt si amesteca-l cu o lingura de ulei de masline si o lingura de bicarbonat de sodiu. Aplica amestecul pe par si clateste dupa 15 minute.
Uleiuri naturale

ulei de masline

Daca nu ai timp sa faci un amestec de ingrediente, poti folosi uleiuri naturale, precum uleiul de masline incalzit pe care il aplici pe parul tau. Il lasi timp de 30 de minute, apoi clatesti bine.
Mierea

miere pentru par sanatos

Amesteca trei linguri de miere intr-un pahar cu apa si maseaza-ti parul si scalpul cu aceasta compozitie. Aduna-ti parul intr-o casca de dus si stai asa timp de 20 de minute. Dupa aceea, clateste-l bine cu apa rece si usuca-l cu uscatorul. Fa acest lucru o data pe saptamana. Poti pastra compozitia ramasa.
Bicarbonat de sodiu

ingrijire par

Cauza unui par lipsit de stralucire si viata este acumularea de grasime si murdarie pe par. Pentru a le inlatura, adauga bicarbonat de sodiu in samponul tau. Astfel, murdaria si grasimea pe care un sampon obisnuit nu le inlatura vor fi indepartate eficient de bicarbonatul de sodiu, care este un agent de curatare puternic.

Tratament pentru par cu ou


Daca ai suficient timp, poti face o compozitie folosind urmatoarele ingrediente: un ou, o lingurita de ulei de masline, o lingurita de suc de lamaie, 5 picaturi de ulei esential (precum cel de levantica), o lingura de sapun de Castilia si o jumatate de cana de apa. Amesteca bine toate aceste ingrediente si aplica tratamentul pe parul tau. Stai asa aproximativ 20 de minute apoi clateste bine.
Otetul

tratament naturist pentru par

Spala-ti parul si clateste-l ca de obicei. Apoi, aplica pe par un amestec dintr-o jumatate de cana de otet si o jumatate de cana de apa calduta. Tratamentul pentru par se lasa sa actioneze intre 10 si 15 minute.

Iata! Acestea sunt doar unele dintre metodele prin care poti avea parul stralucitor folosind tratamente naturiste.

Tu cum reusesti sa ai parul stralucitor atat de dorit de toate femeile?
Sus In jos
http://www.marinloredana.blogspot.com/
flory
Mamica Senior
Mamica Senior
flory


nume : flory
Localizare : zimnicea

Retete homemade pentru un par stralucitor Empty
MesajSubiect: Re: Retete homemade pentru un par stralucitor   Retete homemade pentru un par stralucitor T7241Lun Apr 11, 2011 3:01 pm

super lory
uite de faza cu cafeaua chiar nu stiam ca ajuta la par
Sus In jos
mamica_de_elina
Moderator
Moderator
mamica_de_elina


Localizare : Mioveni

Retete homemade pentru un par stralucitor Empty
MesajSubiect: Re: Retete homemade pentru un par stralucitor   Retete homemade pentru un par stralucitor T7241Lun Apr 11, 2011 4:05 pm

Eu nici atat :jhgfd:
Sus In jos
http://www.marinloredana.blogspot.com/
nicoletadina
Mamica Top Poster
Mamica Top Poster
nicoletadina


Localizare : Bucuresti

Retete homemade pentru un par stralucitor Empty
MesajSubiect: Re: Retete homemade pentru un par stralucitor   Retete homemade pentru un par stralucitor T7241Joi Apr 14, 2011 7:53 pm

merci lori pusy
Sus In jos
Lica.Irina
Mamica v.i.p
Mamica v.i.p
Lica.Irina


Localizare : Pitesti

Retete homemade pentru un par stralucitor Empty
MesajSubiect: Re: Retete homemade pentru un par stralucitor   Retete homemade pentru un par stralucitor T7241Vin Apr 15, 2011 8:56 pm

interesant. cred ca voi incerca si eu. sa vedem ce efect va avea...
Sus In jos
rahela
Mamica Senior
Mamica Senior
rahela


Localizare : zimnicea

Retete homemade pentru un par stralucitor Empty
MesajSubiect: Re: Retete homemade pentru un par stralucitor   Retete homemade pentru un par stralucitor T7241Vin Apr 15, 2011 9:54 pm

interesant , maine chiar voi aplica si eu una din aceste sfaturi,cea cu ulei de masline, va spun apoi ce efect are
Sus In jos
nicoletadina
Mamica Top Poster
Mamica Top Poster
nicoletadina


Localizare : Bucuresti

Retete homemade pentru un par stralucitor Empty
MesajSubiect: Re: Retete homemade pentru un par stralucitor   Retete homemade pentru un par stralucitor T7241Sam Apr 16, 2011 12:56 pm

sa ne spui rahela pusy
Sus In jos
Lica.Irina
Mamica v.i.p
Mamica v.i.p
Lica.Irina


Localizare : Pitesti

Retete homemade pentru un par stralucitor Empty
MesajSubiect: Re: Retete homemade pentru un par stralucitor   Retete homemade pentru un par stralucitor T7241Sam Apr 16, 2011 3:39 pm

eu am incercat-o pe cea cu ulei de masline si chiar iti da o stralucire a parului.
Sus In jos
mamica_de_elina
Moderator
Moderator
mamica_de_elina


Localizare : Mioveni

Retete homemade pentru un par stralucitor Empty
MesajSubiect: Re: Retete homemade pentru un par stralucitor   Retete homemade pentru un par stralucitor T7241Sam Apr 16, 2011 8:07 pm

Dar nu se ingrasa mai repede parul?
Sus In jos
http://www.marinloredana.blogspot.com/
rahela
Mamica Senior
Mamica Senior
rahela


Localizare : zimnicea

Retete homemade pentru un par stralucitor Empty
MesajSubiect: Re: Retete homemade pentru un par stralucitor   Retete homemade pentru un par stralucitor T7241Dum Apr 17, 2011 12:21 am

haideti sa va spun, sa stiti ca ingrasa foarte tare parul uleiul de masline.dupa ce l-am aplicat am asteptat o jumatate de ora si apoi am spalat bine cu sampon pentru ca imi ramanea ulei pe maini.dupa ce s-a uscat parul pare nespalat de 2 saptamani,maine fac iar baie.....
as vrea stralucire, dar sa nu para uns parul
Sus In jos
nicoletadina
Mamica Top Poster
Mamica Top Poster
nicoletadina


Localizare : Bucuresti

Retete homemade pentru un par stralucitor Empty
MesajSubiect: Re: Retete homemade pentru un par stralucitor   Retete homemade pentru un par stralucitor T7241Dum Apr 17, 2011 12:45 am

vezi rahela lori parca nu ma credea ca uleiul ingrasa parul.ceea ce am inteles este ca uleiul de masline este super de bun pt par acuma..............
Sus In jos
rahela
Mamica Senior
Mamica Senior
rahela


Localizare : zimnicea

Retete homemade pentru un par stralucitor Empty
MesajSubiect: Re: Retete homemade pentru un par stralucitor   Retete homemade pentru un par stralucitor T7241Dum Apr 17, 2011 12:48 am

poate ca este bun,dar decat sa aibe un aspect urat parul, prefer sa folosesc tot masca din comert
Sus In jos
nicoletadina
Mamica Top Poster
Mamica Top Poster
nicoletadina


Localizare : Bucuresti

Retete homemade pentru un par stralucitor Empty
MesajSubiect: Re: Retete homemade pentru un par stralucitor   Retete homemade pentru un par stralucitor T7241Dum Apr 17, 2011 1:09 pm

asa este rahela
Sus In jos
Lica.Irina
Mamica v.i.p
Mamica v.i.p
Lica.Irina


Localizare : Pitesti

Retete homemade pentru un par stralucitor Empty
MesajSubiect: Re: Retete homemade pentru un par stralucitor   Retete homemade pentru un par stralucitor T7241Lun Apr 18, 2011 5:31 pm

eu am folosit, dar nu mi-a ramas parul gras dupa ce l-am spalat. l-am spalat foarte mult. cred ca de vreo 6-7 ori am dat cu sampon si de doua ori cu balsam. am inteles ca trebuie sa alternezi si temperatura apei. cand mai fiarta, cand mai rece. cat poti rezista.
Sus In jos
nicoletadina
Mamica Top Poster
Mamica Top Poster
nicoletadina


Localizare : Bucuresti

Retete homemade pentru un par stralucitor Empty
MesajSubiect: Re: Retete homemade pentru un par stralucitor   Retete homemade pentru un par stralucitor T7241Lun Mai 09, 2011 5:24 pm

eu asa stiu ca uleiul iti ingrasa parul vb rahelei mai bine din comert decat un par imbacsit de ulei.
Sus In jos
Lica.Irina
Mamica v.i.p
Mamica v.i.p
Lica.Irina


Localizare : Pitesti

Retete homemade pentru un par stralucitor Empty
MesajSubiect: Re: Retete homemade pentru un par stralucitor   Retete homemade pentru un par stralucitor T7241Lun Mai 09, 2011 7:40 pm

daca vi se pare ca ramane parul gras, puteti sa-l mai spalati odata.
Sus In jos
nicoletadina
Mamica Top Poster
Mamica Top Poster
nicoletadina


Localizare : Bucuresti

Retete homemade pentru un par stralucitor Empty
MesajSubiect: Re: Retete homemade pentru un par stralucitor   Retete homemade pentru un par stralucitor T7241Dum Oct 30, 2011 10:17 pm

si tot asa ramane irina
Sus In jos
Continut sponsorizat





Retete homemade pentru un par stralucitor Empty
MesajSubiect: Re: Retete homemade pentru un par stralucitor   Retete homemade pentru un par stralucitor T7241

Sus In jos
 
Retete homemade pentru un par stralucitor
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
LUMEA PRICHINDEILOR :: Un par minunat-
Mergi direct la: